Dowiedz się więcej:

697 - 228 - 787
Codziennie, 24h na dobę

Adres:
ulica Spółdzielcza 15, Skórzewo
 

E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Szkoła Muzyczna
  Szkoła Muzyczna

  Dla całej rodziny!

 • Świetne zajęcia
  Świetne zajęcia

  Z zawodowymi muzykami

 • Zapisy przez cały rok!
  Zapisy przez cały rok!

  Zapraszamy na zajęcia.

Koncerty

NOWOŚĆ!

O nas

 

Polub nas na FB!

 

Zajęcia dla najmłodszych

„Jest znacznie więcej muzykalnych dzieci niż wydaje się to rodzicom. (...) Zdolność do muzyki jest często w dziecku głęboko ukryta i z takiego czy innego powodu nie znajduje ona sposobu, w jaki mogłaby się objawić (...)”

Emil Jaques-Dalcroze

 

 

Amplitudki (zajęcia grupowe dla dzieci w wieku 0-3, dziecku towarzyszy rodzic, 40 min.)

To właśnie w okresie niemowlęcym obserwuje się u dziecka pierwsze przejawy reakcji emocjonalnych na muzykę. Dziecko może już koncentrować się na muzyce, a nawet zaczyna przejawiać preferencje muzyczne! Wraz z rozwojem motorycznym rozwijają się ruchowe reakcje na muzykę. Okres ten jest szczególnie ważny dla dalszego rozwoju (nie tylko muzycznego!), dlatego przygodę z muzyką warto zacząć jak najwcześniej.

Zajęcia odbywają się w grupach, a dziecku towarzyszy rodzic. Wspólna aktywność przy muzyce to – oprócz świetnej zabawy – możliwość dodatkowego pogłębiania więzi emocjonalnej z dzieckiem.

 

 

 

Czy wiesz, że…?

Zmysł słuchu już w 20. tygodniu ciąży osiąga działanie jak u człowieka dorosłego. W tym okresie dziecko reaguje na docierającą do niego muzykę i inne dźwięki, a od 7. miesiąca ciąży obserwujemy nawet reakcje motoryczne na muzykę. Dlatego na zajęcia zapraszamy też przyszłe mamy, które później mogą kontynuować je już z Maluszkiem.

 

 

 

Muzykanci (zajęcia grupowe dla dzieci w wieku 4-6, 45 min.)

Są to zajęcia prowadzone wg metody Emile’a Jaques-Dalcroze’a, oparte są na śpiewie, ruchu przy muzyce i pobudzaniu dziecięcej wyobraźni przy użyciu rekwizytów i pomocy dydaktycznych.

Rytmika to wyjątkowy sposób wprowadzenia dziecka w świat muzyki poprzez zabawę i doświadczanie. Zgodnie z zasadą „praktyka przed teorią” zajęcia pozwolą uczestnikom zrozumieć prawidła muzyki, a także umożliwią twórczą i samodzielną pracę pod kątem improwizowania ruchem i głosem. W trakcie zajęć dzieci mają możliwość gry na różnych instrumentach z instrumentarium Orffa (w skład którego wchodzą: bębenki, tamburyna, kołatki, grzechotki, trójkąty, dzwonki melodyczne) oraz poznać inne instrumenty muzyczne. Ponadto zajęcia umożliwiają dzieciom pracę w grupie rówieśników i naukę współdziałania z nimi, budowanie postaw twórczych, rozwijanie wyobraźni muzycznej i aktywności ruchowej.

 

 

 

Przez zabawę w świat muzyki – zajęcia umuzykalniające (zajęcia indywidualne dla dzieci w wieku 3-6, 30 min.)

Ideą zajęć jest wykorzystanie charakterystycznej dla dzieciństwa aktywności, jaką jest zabawa – i za jej pośrednictwem przekazywanie wiedzy muzycznej. Zajęcia mają charakter indywidualny, prowadzone są jednak w szczególnej atmosferze. Ćwiczenia skupiają się przede wszystkim na elementach takich jak śpiew i ruch przy muzyce. Dziecko zapoznawane jest z różnymi instrumentami, a jeśli jest gotowe – może rozpocząć naukę gry na pianinie. Na zajęciach dążymy do rozwijania wyobraźni, wrażliwości, muzykalności i poczucia rytmu – w atrakcyjnej i ciekawej formie. Uczestnik ma okazję do ekspresji i wykazania się własną twórczością, a wszystko odbywa się zgodnie z jego własnym rytmem i przy pomocy odpowiednio dobranych metod.

 

 

 

"Uczyłbym dzieci muzyki, fizyki i filozofii, ale w szczególności muzyki, dla wzorców w muzyce oraz wszelkich sztuk, które są kluczowe w uczeniu się."

 

Platon